Jemné ruže
Obraz Jemné ruže

Obraz Jemné ruže

Obraz je olej na plátne, rozmery 30 x 40 cm. Obraz bol namaľovaný v roku 2017 a použila som techniku nanášania farieb špachtľou na plátno.

Obraz Jemné ruže sú ružové ruže vo veľkej keramickej váze. Kvety sú moja obľúbená téma a oni samé sú umeleckým dielom hotovým a pripraveným na zdobenie takmer každej miestnosti aj bez toho, aby ich bolo treba maľovať. O to viac ma preto lákajú a pokúšam sa zachytiť ich jemné lístky, ktoré sú akoby bez váhy a neznámo ako, dokážu ešte očariť aj svojou vôňou.

Kvety ruží kvitnú iba pár dní, ale ich krátky život je obrovskou oslavou života a krásy. Sú potravou pre včely a nektárom pre dušu človeka. Obohacujú a kultivujú nás, dávajú nám cit a rozvíjajú fantáziu. Ruže na obraze sú určené pre ľudí, ktorí sa chcú tešiť ich kráse aj v čase, keď vonku už žiadne ruže nekvitnú. Obraz vám rozveselí miestnosť a dodá jej nehu, ktorá je prirodzenou vlastnosťou ruží a ktorá vám zaženie aspoň na malú chvíľku každodenné starosti.

Obraz Jemné ruže je pripravený aj na priame zavesenie

  bez potreby rámu, odporúčam ho však nechať zarámovať. Vhodný rám dokáže atmosféru obrazu ešte viac vyzdvihnúť a dodať mu osobitosť. Samozrejme, obraz  potrebuje byť aj na vhodne osvetlenej stene.  Často je treba vyskúšať rôzne miesta, aby ste videli, ktoré svetlo vo vašom dome, mu bude najlepšie vyhovovať. Niekedy umiestnenie obrazu zaberie trochu času, ale odvďačí sa vám to. Obraz získa výraznejšie farby a príjemnejšiu atmosféru. Je to jeden z tých obrazov, ktorý na svojom mieste na stene doslova prirastie a aj keď okolo neho prejdete denne mnoho krát takmer bez toho, aby ste si uvedomili, že je na stene, jeho neprítomnosť poznáte okamžite a miesto na ktorom bol zavesený, bude  kričať prázdnotou.

Obraz je k dispozícii a v prípade vášho vážneho záujmu, vám ho viem poslať okamžite kuriérskou službou  priamo domov bez rizika poškodenia.