Lúka s margarétkami
Lúka s margarétkami

 Lúka s margarétkami.

Obraz „Lúka s margarétkami“,  je originálna olejomaľba na plátne, rozmer 60 x 120 cm, bez rámu. Bol namaľovaný v roku 2016.

O obraze:

Lúky patria k témam, ktoré maľujem veľmi rada.  Hra farieb a nekonečné množstvo kombinácií, umožňuje vytvoriť ľubovoľný obraz. Hlavným kvietkom na tomto obraze je margarétka.  Margarétka je krásny kvietok, ktorý je teplý ako slniečko a jeho okvetné lístky žiaria belobou. Symbolizujú tak životodárne teplo, ktoré nám prináša svetlo, ale aj duchovnú čistotu prírody a jej mnohorakosť. Lúka s margarétkami je obrazom, ktorý som často videla v detstve a aj kopce v pozadí sú podobné tým okolo Prešova. Cestička smeruje k dedine, ktorá je iba veľmi jemne naznačená a ktorej dominantou je kostolná veža.

Margaréty… kvety môjho detstva. V mojej pamäti sú takéto lúky husto posiate týmito úžasnými bielymi kvetmi, ktoré vo mne vždy evokovali radosť a čistotu. Dnes už je iba málo miest tak čistých, ako bolo v mojom detstve a náš svet sa stal pretechnizovaným a tak dúfam, že aj vy nájdete v tomto obraze, kus toho svojho detstva.  

Odporúčam:

Maľované štecami aj špachtľou. Obraz sa nemusí rámovať, lebo aj boky obrazu sú namaľované.