Kohútik jarabý
Kohútik jarabý

Kohútik jarabý

nechoď do záhrady, polámeš ľaliu …   Kto by nepoznal túto pesničku. Dostávame sa k nej, ako k jednej z prvých, už v našom najranejšom detstve.

Kohút je veľmi krásny vták. Je nesmierne hrdý a jeho pyšné správanie, divoký postoj, schopnosť brániť svoj kŕdeľ a postaviť sa aj silnejším útočníkom tak zaujali starých Gálov, že je dodnes v znaku Francúzska. Kohútie perie je tiež nádherné a svetlo sa na ňom odráža ako keby to bol kov. Kohútie kikiríkanie nás budilo a bolo signálom, že slnko už vychádza a je treba ísť do práce.

Dnes už deti vidia takéhoto kohúta iba ak majú veľké šťastie. Kohúty a sliepočky nám akosi miznú z dedín. Chovu sa treba venovať a dnes už na to ľudia nemajú čas.  A tak aby sme na tieto krásne a hrdé tvory úplne nezabudli, namaľovala som tento obraz.

Kohútik jarabý je olejomaľba na plátne  inšpirovaná maliarom Buikom. Rozmery obrazu sú 60 x 60 cm a bol namaľovaný špachtľou a v menšej miere štetcom.

Obraz je k dispozícii a v prípade vášho vážneho záujmu, vám ho viem poslať okamžite kuriérskou službou priamo domov bez rizika poškodenia.