Cez dieru v plote

Cez dieru v plote – olejomaľba 60 x 60 cm

Cez dieru v plote

Obraz je olejomaľba na plátne, rozmery 30 x 40 cm. Obraz bol namaľovaný v roku 2017 a použila som techniku nanášania farieb špachtľou a maľbu štetcom na plátno.

Počas výletu neďaleko priehrady Kráľová ma zaujal nádherný orgován pri cestičke ku hrádzi. Ukázalo sa , že lemuje takmer celý plot a ukrýva rodinný dom vo veľkej záhrade. Majiteľ mi natrhal obrovskú kyticu orgovánu so slovami, že pre neho je to niečo ako burina a aj tak ho bude strihať. Chvíľku sme sa rozprávali a on sa posťažoval , že musí opraviť aj plot, lebo mu sliepky behajú po okolí.

A práve tie sliepky, ktoré ušli cez dieru v plote, ma priviedli k priechodu v kríkoch a ku krásnemu výhľadu na krajinu, čím sa zároveň stali aj súčasťou tejto krajiny na obraze – veď tam právom patria.

Obraz “ Cez dieru v plote “ je možné zavesiť aj priamo, bez rámovania, odporúčam ho však nechať zarámovať. Veľmi dôležité  pre tento , ale aj pre všetky obrazy, je nájsť miesto s vhodným osvetlením. Svetlo dokáže atmosféru obrazu zvýrazniť, ale aj úplne potlačiť.

Obraz je k dispozícii a v prípade vášho vážneho záujmu, vám ho viem poslať okamžite kuriérskou službou priamo domov bez rizika poškodenia.